1980 yılında Fuat KANAL öncülüğünde kurulan, sektöründe ismi kalite ile özdeşmiş firmamız 2010 Ekim ayında şirket ayrılığı ile KANALLAR Elektrik Makinaları San. ve Tic. Ltd. Şti. altında yeni bir yapılanmaya girmiştir. Daha modern ve gelişmiş makine teçhizatları ile kalitenin yeni lideri olmak firmamızın temel amacıdır. Bu sebeple firmamız, kuruluş tarihinden bugüne sürekli gelişim politikası göstermektedir. Bu doğrultuda 2023 yılı itibariyle enerji talebimizin %100’ünü güneş enerjisinden elde ederek yeşil enerjiye büyük yatırım yapmıştır.


FAALİYET ALANLARIMIZ

CAMELYAF, KAPTON, NOMEX İZOLELİ TEL ÜRETİMİ

KANALLAR, Camelyaf, Kapton, Nomex izoleli tel üreticisi olmanın yanında bu ürünlerin tüketicisi de olduğundan üretici-tüetici bilgi aktarımı, ürün gelişimi ve deneyimi maksimum seviyeye ulaşmış bir firmadır.

RULMAN ISITMA CİHAZI ÜRETİMİ

2013 yılında, Türkiye distribütörümüz olan Endaş A.Ş. ile anlaşmaya varılmasıyla, markamız tüm Türkiye’de tanınır hale gelmiştir. Geçen 6 yıl içerisinde haddehanelerde kullanılmak üzere üretilen H600V Turbo modelini üreterek sektör hedefli ilk rulman ısıtma cihazını üretmiştir. Servis ve teknik destek hizmetinin hızlı bir şekilde verilmesi sayesinde yurt dışı menşeli ürünlere ihtiyacı ortadan kaldırılmıştır.